Forum dyskusyjne ELEKTRODYNKA
Windows Defender - najlepszym antywirusem ?? Ewolucja idzie na przód - Wersja do druku

+- Forum dyskusyjne ELEKTRODYNKA (https://elektrodynka.pl)
+-- Dział: INFORMATYKA (https://elektrodynka.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Oprogramowanie (https://elektrodynka.pl/forum-119.html)
+---- Dział: Windows (https://elektrodynka.pl/forum-35.html)
+---- Wątek: Windows Defender - najlepszym antywirusem ?? Ewolucja idzie na przód (/thread-1068.html)Windows Defender - najlepszym antywirusem ?? Ewolucja idzie na przód - Seba - 01-31-2018

Windows Defender zastąpi Ci typowego antywirusa. Jest tylko jedno „ale”  Zaskoczony

Windows Defender, pakiet bezpieczeństwa Microsoftu działający wewnątrz systemu operacyjnego przez długi czas był uznawany za produkt gorszy od swojej naturalnej konkurencji. Okazuje się jednak, że w tym momencie jest on w stanie śmiało konkurować z innymi pakietami. Najnowsze badanie AV-TEST wskazuje, że nie ma się on czego wstydzić.

Grudniowe testy AV-TEST wskazują na postęp w dziedzinie wykrywania tzw. 0-dayów – w listopadzie zeszłego roku pakiet Microsoftu był skuteczny w 98,9% przypadków. Miesiąc później dał sobie radę już ze wszystkimi cyberzagrożeniami.

Windows Defender otrzymał od AV-TEST „szóstkę”, najwyższą możliwą ocenę.

Ocenę niższą, bo „piątkę” otrzymał natomiast w kategorii „wydajność”.

Windows Defender najgorzej wypadł pod względem użyteczności, w ramach której badano występowanie tzw. „false warnings”, czyli fałszywych alarmów. W badaniu wykorzystano 1 324 143 próbki i o ile w listopadzie wystąpiło 11 przypadków „false positives”, tak już w grudniu było ich o 5 więcej. Z tego względu Windows Defender otrzymał mocną „czwórkę”.


źródło: http://antyweb.pl/windows-defender-test/


[attachment=1665]