Forum dyskusyjne ELEKTRODYNKA
Świąteczne zakupy... - Wersja do druku

+- Forum dyskusyjne ELEKTRODYNKA (https://elektrodynka.pl)
+-- Dział: NA KAŻDY TEMAT (https://elektrodynka.pl/forum-95.html)
+--- Dział: Hydepark (https://elektrodynka.pl/forum-68.html)
+---- Dział: Na wesoło (https://elektrodynka.pl/forum-18.html)
+---- Wątek: Świąteczne zakupy... (/thread-565.html)

Świąteczne zakupy... - KarolMaly - 12-15-2016

Czyli masakra!

Wybrałem się na wycieczkę! W te święta postanowiłem nie dorabiać Waltz-awskie cwaniactwo i se pojechałem daleko, daleko, daleko... na zakupy!
Wybrałem se Włocławek, a co tam. Równe 320km w obie mańki. Cały dzień w plecy...
Paliwko (lpg) kosztowało mnie dokładnie 51,20zł bo do pełna pod domem butlę zalałem przed wyjazdem i po powrocie. Zakupki machnąłem hurtem dla całej rodzinki i praktycznie całe auto zapchałem.
Na zakupki wydałem około 1031zł + 52zł paliwo.
I tak sobie zasiadłem wieczorkiem do kawicy i zacząłem przeliczać...
Cena tam kontra cena tu, i wiecie co mi wyszło?
Gdybym kupił dziś dokładnie to samo w Warszawie wydał bym 1976zł.
Chodzi mi o produkty tej samej firmy w takiej samej ilości (chemia, żarcie).
Nie źle, co?

Twaróg tu - 2,89zł tam: 1,99zł
Mleko tu - 2,90zł tam 1,99zł
Cukier tu: 3,20zł tam 2,39zł
i tak można zliczać, zliczać...

Od dziś zero zakupów w Warszawie! Naprawdę! Co dwa tygodnie w niedzielkę jakąś do Włocławka po hurt :-)
Niech się Wawcia dyma sama!

RE: Świąteczne zakupy... - Seba - 12-15-2016

(12-15-2016, 10:48 PM)KarolMaly napisał(a): Niech się Wawcia dyma sama!
Co ty na to żeby odłączyć Warszawę od reszty Polski?  Zaskoczony
To co się u was wyprawia to normalnie państwo w państwie  PROSZE.JPG
Ja takie ceny mam w sklepie 200 metrów obok, a ty musisz emigrować po za WarszaFkę (kilkadziesiąt/kilkaset km?)  Icon_rolleyes

RE: Świąteczne zakupy... - KarolMaly - 12-16-2016

[Obrazek: 1.JPG]

[Obrazek: 2.JPG]

[Obrazek: 3.JPG]

[Obrazek: 4.JPG]

[Obrazek: 5.JPG]

[Obrazek: 6.JPG]

[Obrazek: 7.JPG]

[Obrazek: 8.JPG]

[Obrazek: 9.JPG]

[Obrazek: 10.JPG]

[Obrazek: 11.JPG]

[Obrazek: 12.JPG]

[Obrazek: 13.JPG]

[Obrazek: 14.JPG]

[Obrazek: 15.JPG]

[Obrazek: 16.JPG]

[Obrazek: 17.JPG]

[Obrazek: 18.JPG]

[Obrazek: 19.JPG]

[Obrazek: 23.JPG]

[Obrazek: 24.JPG]

A teraz hit świąteczny!
16 cukiereczków w opakowaniu za 21,99zł!!!
Cena za 100g = 10,48zł co daje 104,80zł za kilogram!
Pewnie z okruchami złota są ....

[Obrazek: hit.JPG]

Do: Świąteczne zakupy... - KarolMaly - 12-16-2016

A tu rypanie bidy w pupę!
[Obrazek: hit2.JPG]

Wyprzedaż telewizorów 32" Blaupunkt (każdy z nich z rozdzielczością 1366x768 HD READY)
i zobacz sam co robi frajer o nazwie: Rzecznik Praw Konsumenta który kufffa juz wie że od końca 2017r w Polsce w naziemnej DVBT nie będzie stacji TV
nadających w 720p bo wszystkie mają być w Full HD!

Puszki z ananasami i brzoskwiniami były zawsze po 3,49zł! Wiem bo praktycznie co kilka dni kupowałem!
A rybcie to są w mega promocjach!
Dla przykładu wczoraj za płaty karpia płaciłem 9,99 za kg we Włocławku!

W Niemczech te belgijskie złotka kosztują dokładnie 5,99 euro. 5,99 euro x 4,20 = 25,15zł!
W Niemczech lakiernik samochodowy na umowie ma 19,71 euro netto/h!
Wiem, bo kuzyn pracuje i ma tak płacone! Niemcy ponoć po 25 i 30 euro/h mają ale tego nie jestem w stanie potwierdzić!
I teraz tak:
Niemiec ma 19,71€/h co daje mu lekko ponad trzy paczki cukierków za godzinę pracy!
Polak w lakierni ma 17zł/h co daje mu to że sobie nie kupi ani jeden paczki bo będzie musiał jeszcze pół godzinki do tego dorobić!
I tak jest kuffa w tym Wiślanym cyrku ze wszystkim!

Jogurt naturalny kosztował miesiąc temu (ten sam!) 1,39zł - teraz 2,11
Jajka kosztowały 3,79 - teraz 4,99 (te same!)
Bułki poznańskie były po 0,19 - teraz 0,35

Nie dziwcie się więc o Panie że ktoś wpadł na pomysł jechać na zakupy 300km w obie mańki!
I co w tym najlepszego??
A no dzisiaj pojechał szwagier z żonką a jutro sąsiad z sąsiadką goni bo jak zobaczyli rachunek ze sklepu to w szoku byli!
To nie jest 100zł róznicy! To nie jest ani 200,300,400!
To jest prawie że 100% przebitki!

Jeśli jedna rodzina hula tu z zakupami na święta i wydaje 1000-1200zł to zobacz Panie jaka jest oszczędność gdyby tych rodzin było 10!!!!

Jak byś miał podobną gazetkę reklamową u siebie to poproszę o focie :-)
Pora namazać jakiś konkretny filmik na YT

RE: Świąteczne zakupy... - Seba - 12-16-2016

(12-16-2016, 11:23 AM)KarolMaly napisał(a): Wyprzedaż telewizorów 32" Blaupunkt (każdy z nich z rozdzielczością 1366x768 HD READY)
i zobacz sam co robi frajer o nazwie: Rzecznik Praw Konsumenta który kufffa juz wie że od końca 2017r w Polsce w naziemnej DVBT nie będzie stacji TV
nadających w 720p bo wszystkie mają być w Full HD!

Jedno ale w Full HD są programy jak TVP1 HD i TVP2 HD, TVP Info HD, reszta kanałów w DVB-T jest w rozdzielczości 576p - ale fakt ludzie nie rozróżniają FullHD od HD Ready - HD Ready to 1280x720 a FullHD to 1920x1080 - tu nie chodzi oto że telewizor czegoś nie będzie odbierał, tylko że będzie to gorszej jakości obraz jeśli jest to telewizor HD ready, obecnie telewizory w sklepach to raczej wszystkie działają i odbierają poprawnie (MPEG4).

(12-16-2016, 11:23 AM)KarolMaly napisał(a): Jak byś miał podobną gazetkę reklamową u siebie to poproszę o focie :-)

W tej chwili nie mam, już wyrzuciłem stare ale jak tylko wpadnie mi w łapy jakaś gazetka to od razu ci pokażę fotki, tylko dobrze by było jakbyśmy porównali te same hipermarkety, np. tesco, auchan, carrefour, bo tego twojego topaz to ni cholery nie znam, to jakiś osiedlowy sklepik prywaciarza jedyny na wiosce?  Lenny Face to wtedy ceny nie byłyby dziwne  Big Grin

Do: Świąteczne zakupy... - KarolMaly - 12-16-2016

Pod nosem mam Tesco, Auchan, Real, Kaufland, Biedronki, Lidla, Carrefoura. Topaz to to samo co Biedronka. W Wawie ich jak psów :-)
ale ceny są czasem niższe jak w Lidlu!!
Dziś powinni poroznosić inne gady po skrzynkach to zobaczymy jakie tak świateczne promocje.