Forum dyskusyjne ELEKTRODYNKA
Jak wykonać własnoręcznie antenę do naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T - Wersja do druku

+- Forum dyskusyjne ELEKTRODYNKA (https://elektrodynka.pl)
+-- Dział: TECHNOLOGIA (https://elektrodynka.pl/forum-118.html)
+--- Dział: Łączność (https://elektrodynka.pl/forum-116.html)
+---- Dział: Radio i Telewizja (https://elektrodynka.pl/forum-46.html)
+---- Wątek: Jak wykonać własnoręcznie antenę do naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T (/thread-64.html)

Strony: 1 2

Jak wykonać własnoręcznie antenę do naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T - Seba - 09-26-2016

Miałem właśnie plany przygotować taki filmik o tej super antenie o nazwie Biquad, którą można wykonać samemu i która naprawdę świetnie odbiera bo sam takie konstrukcje wykonywałem i to kilka razy.

Ale widzę że świetny filmik już na youtube o tym jest, więc co będę robił kolejny o tym samym, Tongue 
polecam obejrzeć:

Kalkulator: http://www.changpuak.ch/electronics/bi_quad_antenna_designer.php

Jeśli macie jakieś pytania to pytajcie się w sprawie tej anteny lub ogólnie w sprawach naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T, bo też w tym temacie mam doświadczenie i wiedzę.

Big Grin

RE: Jak wykonać własnoręcznie antenę do naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T - adamos9898 - 09-28-2016

Fajne tylko podobno bedzie trzeba placic :/

RE: Jak wykonać własnoręcznie antenę do naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T - Seba - 09-28-2016

(09-28-2016, 08:41 PM)adamos9898 napisał(a): Fajne tylko podobno bedzie trzeba placic :/

Gdzie tak pisali? W gazecie wyborczej?  Big Grin

Telewizja DVB-T była jest i będzie darmowa, to jest ponad 20 darmowych kanałów.
MUX1, MUX2, MUX3 - każdy z tak zwanych multiplexów ma po 8, czasem więcej stacji tv.
W dodatku niedługo dojdzie kolejny MUX z kolejnymi kanałami

Płacić to fakt trzeba ale za MUX4, od Cyfrowego Polsatu, tam są kanały kodowane. 

A u mnie tu gdzie mieszkam jest dostępnych ponad 100 kanałów z czego ponad 70 jest darmowych, bo odbieram jeszcze cztery czeskie MUXy więc jest co oglądać, wszystko darmo.  Big Grin

Oto moja lista kanałów:

polskie darmowe stacje:
TVP1 HD, TVP2 HD, TVP Info, TVP Rozrywka, TVP Historia, TVP Kultura, TVP ABC, TVP Katowice, TVP Kraków, Polsat, TV4, TV6, Polsat Sport News, ATM Rozrywka, TVN, TVN7, TV Puls, Puls2, TTV, Stopklatka TV, Fokus TV, Eska TV, Polo TV, TV Trwam, TVS HD, TV Republika, TVT, Tele5, Stars TV, Vox Music, 4fun TV, 4fun hits, 4fun fit and dance, Radio: Silesia

Za niedługo dojdą nowe polskie darmowe kanały: Nowa TV, Metro TV, Zoom TV i WP1 i 3 kanały od TVP, może dadzą TVP Sport - wszyscy na to liczą ale obiecanki macanki  Big Grin

czeskie darmowe stacje:
CT1, CT2, CT24, CT Sport, Slagr TV, Kino barrandov, barrandov plus, Ocko gold, Ocko tv, Prima MAX, Prima Zoom, Prima Love, CT : D/CT art, nova, nova cinema, Prima Comedy central, Telka, Smitchov, Fanda, Mnau TV, Polar, Mnam TV, Seznam. cz, Rebel, Relax,radio: radiozurnal, dvojka, vltava, radio wave, d-dur, radio junior, plus, jazz, radio cas, proglas

Kodowanymi kanałami są: 
TVP Seriale, Kino Polska, Nickelodelon, Comedy Central, Comedy Central Family, TVN Style, Polsat sport extra, Polsat film, Polsat sport, Polsat Cafe, Polsat play, Polsat News, Polsat news2,  Moje Polskie radio, muzo fm, rmf fm, rmf maxxx, radio zet, antyradio, radio plus, radio złote przeboje 100,1 fm, tok fm, rock radio, radio eska rock, radio bajka
ale tych nie odbieram bo nie płacę i nie muszę płacić bo niby za co, tam nic ciekawego nie ma  Big Grin

Jak już to płacę za pakiet Wiedza i News w Ipla 20 zł na 3 miesiące i same najlepsze kanały naukowe i informacyjne nawet na smartfonie, polecam.  Wink

http://www.ipla.tv/pakiet/WIEDZA

Z innych ciekawych pakietów jeszcze ten jest dobry:

http://www.ipla.tv/pakiet/FILMY_SERIALE#/content/channels

a reszta? reszta jest milczeniem.  Rolleyes

Kiedyś oglądałem niemieckie stacje, np Viva Germany, Viva Zwei, Viva Plus, MTV2POP, DSF, Eurosport Deutschland, RTL, SuperRTL, Cartoon Network (z początków XXI wieku) ale te czasy świetnych kanałów minęły. 

ehh znowu się rozgadałem nie na temat ...  Shy

RE: Jak wykonać własnoręcznie antenę do naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T - adamos9898 - 09-29-2016

Pisali w necie na komputerswiat

RE: Jak wykonać własnoręcznie antenę do naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T - Seba - 09-29-2016

(09-29-2016, 01:41 PM)adamos9898 napisał(a): na komputerswiat

Pokaż mi tego artykuła to im nakopie zaraz  Big Grin

RE: Jak wykonać własnoręcznie antenę do naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T - KarolMaly - 10-06-2016

Telewizja DVBT była, jest i będzie darmowa, buhahahaaa!  A pakiet Polsatu w DVBT jest za friko?
Ludzie...
W Polsce nigdy nic za frajer nie było i nie będzie. Nie w tym kraju bo tu nie ma nic OD LUDZI dla LUDZI.
To co jest w DVBT Wy telewizją nazywacie? Serio?
Ja całe życie myślałem że to jedna, długa, niekończąca się reklama!

Jakiś czas temu zamontowałem sobie dekoder N na kartę. Były w marketach po 159zł z dyskiem twardym 250GB więc wziąłem.
Trzy miechy potestowałem, działa, nie cuchnie, nie kopci się więc zdjąłem plombę, gwarancja w kosz, zamontowałem nowy 1TB 2.5" i teraz ich wszystkich pitolę!  Nagrywam dziś, oglądam jutro a reklamy przewijam!
Nareszcie jestem wolny, ha ha. Nic więcej nie potrzeba przed telewizorem jak browar w łapie lewej a w prawej pilot i możliwość przewijania reklam!  Nareszcie da się oglądać filmy na Polsacie w 1,5h a nie w 3h!

Kochani, DVBT w Polsce to kpina!
Kpina i żenada!
Gdyby w platformach cyfrowych było po 20 kanałów - było by co oglądać. Tymczasem mamy po 100,150 i wielkie g.. w tej TV!
Non stop powtórki!  Polscy Truckersi na Discovery który raz z kolei są powtarzane?
TVN Turbo to to samo!
Telewizji już nie ma no chyba że kochacie oglądać non stop to samo!
Dawno, dawno temu były naziemnie tylko takie stacje jak TVP1, TVP2, Polsat, Trójka i może jeszcze z jeden. Coś w tej TV było.
A dziś? Jak nie 1,5h reklam w filmie 90-cio minutowym to powtórka, powtórka i raz jeszcze powtórka.

Ktoś z Was zliczył ile kosztuje 60sek. reklamy w TVP1 w godz. 17>20?
To są dziesiątki tysięcy zł. w czasie kilku minut!
I gdzie oni te kasę ładują? Na prywatne konta a ludziom non stop te samą kasetę bujają przez 2,3 lata w kółeczko?
DVBT jest za darmo?
To leccie na neta kopać ile Polsat musi bulić za koncesję. Ile Puls musiał wywalić do żłoba bez dna za pozwolenia.
To jest jedna wielka mafia!
Koszt stacji w Nadarzynie to jednorazowy zakup na 10,15 lat bo nim H264 MEVC MPEG4 zostanie zastąpione w tym śmiesznym kraju czymś lepszym miną lata. Konserwatorzy z Nadarzyna zarabiają 1800zł podstawy przy zabawie przy stacji.
Ziemię wykupili na własność, nie ma czynszu, eter jest za frajer a za fazę zapłacą z jednej reklamy!
Za darmo nic nie ma.
Za darmo możemy jedynie oglądać te chore reklamy!
Skończyła się TV w Polsce. Nie ma HBO, nie ma nic. Wszędzie 24h powtórki.
VOD?
Wiecie dlaczego zaczęli rujnować w Polsce neta?
Usuwać portale z filmami?
Po co jest obowiązkowa rejestracja SIM?
A no po to by wiedzieć kto w neta wpuszcza na lewca filmy dzięki którym nie da się zarabiać kokosów na VOD!
Stać Was na filmy za 20zł bo mnie nie. Takie nowe filmy w VOD powinny być liczone groszowo! Cennik od 0,20PLN do max. 1,00zł a nie jak za złoto!  Każdy z Nas by wysłał SMSa za 0,50 chcąc obejrzeć coś nowego. Nikt by nie piratował...
Ale nie, musi być 20PLN, musi być!
Najpierw neta wyczyszczą a później cenniki pakietów podniosą. Zobaczycie.
Dlaczego Żywe Trupy (The Walking Dead) są tylko na kanale FOX którego nie ma w najtańszych pakietach?
No i co Wy za darmo macie...
TVP ABC czy TVP Rozrywka????
Jaka rozrywka?
Dla kogo?
Dla tych w kaftanach na oddziałach psychiatrycz. co się z kolorowego ekranu potrafią śmiać pół dnia?

RE: Jak wykonać własnoręcznie antenę do naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T - Seba - 10-06-2016

(10-06-2016, 09:42 PM)KarolMały napisał(a): całe życie myślałem że to jedna, długa, niekończąca się reklama!

Brawo panie MAX Kolonko, mówisz pan jak jest  S_oczko  ja dodam żeby pan sobie zrobił taki teścik jaki ja kiedyś, sprawdzaj pan wszystkie kanały po kolei i zobaczysz pan że choćby na 1 z tych ponad 20 zawsze będzie reklama.  Icon_rolleyes

Reklama reklama, cały czas reklama, przez 24 godziny na dobę tylko przeskakuje z jednego kanału na drugi.
Ale co gorsza, ogromna większość reklam to reklamy sitwy farmaceutycznej, nie no po prostu mafia,
nic nie usłyszysz tylko leki na uszy, na oko, na dup..  Lenny Face
I to w ogóle już nawet radio FM ogarnęli, nie da słuchać radia, kiedyś się słuchało w samochodzie, dziś w ogóle co co chwila ... weź lek uspokajający,
A ni hu .. a ! nie wezmę choć żeście mnie wnerwili.  1CRAZY.GIF

(10-06-2016, 09:42 PM)KarolMały napisał(a): Kochani, DVBT w Polsce to kpina!
Kpina i żenada!

Jak najbardziej ale to temat tak szeroki że szkoda się rozpisywać,  trochę pisałem już i inni też na forum.emitel.pl ale wiadomo tam się zbyt dużo nie pisze bo ... kopa   Oczy2  kabana

JA już tak mówiłem że z pierwotnej DVB-T jaka była na początku powstania w Polsce nie zostało prawie nic. Polsat sport News za chwilę przestanie istnieć będzie super polsat "z kiepskimi" 24 h/d , Eski już nie ma, jest jakaś 8'mka zrobili z niej drugą VIVę TV  S_wrr chociaż ... muzyki jakby więcej i nie tylko tej dla gimbów.  Rambo

Jedynie co mnie trzyma w DVB-T to kanał Fokus TV  Mysli on jako tako jeszcze poziom trzyma bo przypomina stare discovery channel gdy to liczyła się wiedza a nie głupkowate programy na poziomie "wojen magazynowych" itp.  Cry

Ale jak mówię temat rzeka i strach się rozpisywać bo kto by tyle czytał.  1CRAZY.GIF

Ja tylko mogę powiedzieć tyle że cieszę się że żyłem w tych latach latach 90 tych i przełom XXI wieku gdy to mogłem oglądać te świetne kanały jak Viva Germany i wiele im podobnych jakoś w 2009 roku w ogóle odłączyłem kablówkę, miałem po prostu dość, od tego czasu karmię się wyłącznie internetem. I teraz jak zaglądam choćby na pirackie strony z polskimi płatnymi kanałami TV to mi się płakać chce i zastanawiam się za co ci ludzie jeszcze płacą.  Aaa

ps. a the walking dead (nowy sezon) oglądam na files4you za 0 zł 2 dni po premierze w fox'sie   92

RE: Jak wykonać własnoręcznie antenę do naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T - KarolMaly - 10-06-2016

Od czasu wypadku w 1999r nie wziąłem ani jednego leku. Dla mnie apteka to piekło. Wyleczyłem już kilkadziesiąt osób z różnych choróbsk. W domu specjalizuję się chorobami skóry. Mikroskop, własne badania w domu (jak że niezgodne w etyką lekarską) i ludzie do zdrowia wracają po kwartale! Już kilkanaście osób wyleczyłem z grzybicy i łuszczycy. Całe ciała mieli zagrzybione i zostawili już po kilka tysięcy złotych i lekarzy, buhahaha! Wyleczył ich sok z sosny! Serio! Najpierw psa, później kota i na koniec ludzi! Zwykły dymiony sok z sosny z dodatkiem soku z brzozy. Koszt słoika 25zł. Czas leczenia 3-6miesięcy (smarowanie ciała). Ludzie którzy nie mieli skóry na nogach, plecach itp. żyją! Wszyscy badania sobie po kuracji zrobili i zero efektów ubocznych! Zeroooo!!!!
A sposoby leczenia wyczytałem w starych książkach o Indianach.
Na katar i przeziębienie też są sposoby!
Woda, herbata, cukier, wódka, rum, miód, cytryna. Wszystko w odpowiednich proporcjach do gara i gotować. Na koniec wóda + rum (nie gotować bo alkohol odparuje). Pić co wieczór przez 2,3 dni. Chłopie, ja po kompieli w gaciach na tarasie siedzę zimą i kawę z rańca piję. Ostatni raz przeziębiony byłem w szkole podstawowej!
Moja córka była chora gdy miała 3latka. Dziś ma 13 a druga 14 i nie wiedzą co to być chorym.
Oczywiście... by to wszystko wyżej działało do życia musimy wprowadzić:

1. zero napojów typu Cola, Fanta itp.
2. zero żarcia w restauracjach, barach itp.
3. zero sztucznego żarcia ze sklepów
4. zero fajek i innych

Ostatnio w sklepie (Kaufland) czytałem etykietkę z gotowego budyniu z jakąś pianką. O mało na zawał nie padłem.
0,05% kakao, 3.0% budyń, 8% mleko w proszku. Reszta Exxxx z dodatkami.

Wiecie dlaczego tak jest?
Na świecie jest przeludnienie. Nie ma pracy. Są wojny. Brak mieszkań. Brak wszystkiego. Zaczyna brakować paliwa, wody i innych.
Ta cała chemia jest po to byśmy nie dożyli starości. Nie na darmo emeryturki są od 67 roku życia dla faceta. Do 67lat ciężko będzie dożyć na tej chemii. Moja żona jest po studiach gastronomicznych. Ma za sobą także Technikum i zawodówkę. Z żywieniówki wiem prawie wszystko i powiem że ciężko mi się żyje bo gdybym sam sobie żarcia nie produkował to nic bym nie jadł.
Przez ostatnie 20lat nie kupiłem w sklepie mięsa! Zawsze biorę od gospodarzy w całości i sami wszystko robimy. Do picia tylko woda i własnej roboty soki. Ostatnio pewna Pani powiedziała mi że mam 28lat chłopaku! Pani była młodsza ode mnie.
Ćwiczenia, zdrowe żarcie i im dalej od większych miast tym lepiej.
Pracowałem w swoim życiu w hodowli, w ubojni, przy produkcji żarcia, ciast, w restauracjach, barach itp.
Chłopie! Chcesz żyć?
Produkuj i jedz tylko w domu!
Zobacz co piszą na etykietach w sklepach!
Wyrób seropodobny a ludzie łykają jak ser i płacą po 15-17zł/kg za plastik i gumę!
Mam kolegę który jest właścicielem jednej z największych firm w Polsce która produkuje soki.
Nie chcesz znać prawdy!
Polskie normy to wał!
Sanepid to korupcja na maksa!
W tym kraju nie ma uczciwych chłopaku! Nie ma! W każdej dziedzinie gospodarki jest oszustwo.

Gdy szukałem Larka to oglądałem strony marketów w Czechach, Słowacji, Szwecji, Niemczech, Anglii i we Włoszech.
Dlaczego pewien smartfon Nokia Lumia 650 z Windows kosztuje w Polsce 649zł w markecie?
Dlaczego ten sam smartfon w Szwecji kosztuje 550zł po przeliczeniu z koron na PLN?
---
Przecież średnia realna Polskiego pracownika na budowie to 2500>3000zł (w dużych miastach), prawda?
A pracownik budowlany w Szwecji ile ma?
Nie wiesz? Już Ci mówię... Od 8500 do 12500zł miesięcznie. Wiem, bo brat przy glazurach zapitala.
I teraz... Szwedzki Polak na budowie pracuje na smartfona jeden dzień?
A Polak?
----
I tak jest ze wszystkim dlatego już się pakujemy :-)
Dosyć kuźwa!
Dosyć.
Gdzie się nie obejrzysz tam wał!
Powiedz sam... Co to jest Kiano? Modecom? Lark? NTT? Goclever? Kruger&Matz? Prestigio?
A telewizory? Co to jest Technika? OKI? Lovtek? JTC? Sencor? Live?

Żyjemy w śmietniku! W kraju w którym cwaniactwo robi interes życia a Rząd na to przyzwala.
U Niemców masz TUF. Tam nikt nie zezwoli na to by w sklepie za 200 euro stał telewizor marki LIVE!
Za te 200 euro będziesz miał Sharpa, Sony, Philipsa i gwarancję! A u nas za 200 ojro dostaniesz Sencora w Carrefourze, ha ha!
---
Rynek części samochodowych jest taki sam!
Rynek łachów i buciorów identyczny!
Trampki adidaso podobne kupione za 7,00 euro w Italii mam 5-ty rok! Deszcz nie deszcz, całe. Zrób to samo z buciorami z Polskiego marketu, z biuciorami za 50zł.
----
A największy wał jest na jakości paliw, chemii i jedzenia.
Nie jestem zbytnio bogaty bo nie pokładam wiary w nowinki technologiczne i kupuję tylko to co jest mi potrzebne. Mam stare auto. Jest to stary Mercedes C klasa z 2001r. W prawdzie mam go od nowości bo od 2002r ale kupiony był z myślą że ma jeździć 15-18lat.
Auto to Diesel. Zatankowany do pełna w Austrii schodzi do 5,5-6L ON na 100km. Bez najmniejszego pierdnięcia leci 220km/h!
Serio, po nie raz go tyle gniotłem na autobahnie. Z autem nic się nie dzieje gdy śmiga na zachodzie. W Polsce natomiast auto pali około 8,5L/100 latem. Zimą jest to ponad 9,10! Biegów nie zmieniam bo to automat. Na Polskim paliwie ledwie 185 wycisnę i obroty ma pod czerwone pole. W ogóle nie ma przyspieszenia. Jadę na zachód, przepompuję motor na innym paliwie i efekt taki że mam wrażenie że mam nowy silnik.
----
Wiesz w którym roku we Włoszech były darmowe rozmowy do wszystkich sieci GSM?
W 2001roku w sieci WIND za równowartość około 8 euro miałem free na cały kraj! Miałem wtedy Nokię 6150 którą mam do dziś.
Od kiedy w Polsce są taryfy na kartę z nielimitowanymi rozmowami do wszystkich sieci?
------
Polska to kraj wyzysku. Rząd by zdobyć kasę z podatków i pozwoleń pozwala na wszystko co się przekłada później na jakość. Jakość w Polsce prózno szukać. To jest taki wielki światowy zsyp.
Na nasz rynek idzie tylko szmelc.

RE: Jak wykonać własnoręcznie antenę do naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T - Seba - 10-06-2016

Pięknie panie powiedziane aż mnie zatkało  Big Grin

(10-06-2016, 11:07 PM)KarolMały napisał(a): Wyleczył ich sok z sosny! Serio!

Wiem wiem, przecież sitwa farmaceutyczna korzysta z tego samego czyli podebrali sobie dobra natury i inne zielska i teraz czerpią z tego kasiorę ile wlezie, sprzedając ileś razy drożej coś co mamy za darmo w naturze.  Ale przecież nieświadomy obywatel to dojna krówka 

Tak mi się wciąż nasuwa ten klip z krówką (której z jednej strony serwuje się "piękny świat" a od dup.. strony się ją zarzyna):

https://www.youtube.com/watch?v=Hu4dTob8avQ

jak patrzę na ludzi, którzy słodko sobie śpią i nie wiedzą co się wokół nich dzieje to zawsze sobie przypominam o tym klipie  Icon_lol

a tutaj warte obejrzenia, szczególnie od momentu 24:15:
https://youtu.be/yh2LyeWbkUI?t=24m15s
tak się ma polski pracownik w porównaniu z zachodem, "oni" wiedzą dobrze co robią.  XOCZKO.GIF

Zeszliśmy nieźle z tematu ale to nic, sprowokowała nas do tego sytuacja z polskim DVB-T  1CRAZY.GIF

A ten nowy MUX któryś tam wystartował już?
Nie chce mi sie rzeźbić kabla z balkonu do TV by sprawdzić. Dla ciekawostki dodam jedynie że we Włoszech jest od 110 do 150 stacji TV w DVBT i około 100 stacji radiowych. W prawdzie połowa stacji TV jest w MPEG2 i dopiero przechodzą na MPEG4 ale jest tego znacznie więcej jak w PL. Niestety, ale tematyka we Włoskiej TV powoduje to że jesteśmy wyspani. Jesteśmy, bo nigdy TV nie oglądamy :-)
A nie oglądamy bo się nie da. Hity to Komisarz Rex, "Czak" Norris i podobne. Masakra masakry ale... jak sobie fundniesz płatną DVBT (około 65 stacji) to masz wszystko! Od HBO po najlepsze Discovery! Pakiety SKY kosztują od 19 do 40 euro tyle że tam jest około 10 odmian Discovery, kilka odmian Animal Planet, kilka odmian National i na każdym kanale jest max. 10% powtórek. Taką TV można oglądać a dyski twarde w dekoderach były już w 2004r. Serio. Miałem SkyBoxa z dyskiem 80GB.
I jeszcze jedno pytanie na koniec.
Polszmat w DVBT jest już w HD czy dalej kratka na ekranie?