OGŁOSZENIE: witamy ponownie na forum www.elektrodynka.pl - Każdy na tym forum może pisać, także goście (bez logowania), jeśli jednak chcesz korzystać z dodatkowych opcji oraz przywilejów, załóż u nas konto.Witaj! Logowanie Logowanie Rejestracja

AT 9100

Ocena wątku:
  • 6 głosów - średnia: 2.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
#1
Pochwalił się Seba sprzętem który miał, pochwalę się i ja. A co! Na początek amplituner AT9100. Opisywać nie będę bo z Reduktorem Szumu i tak nie wytrzymam konkurencji, więc tylko kilka słów na temat tego konkretnego egzemplarza.
   
Amplituner pomimo sędziwego wieku jest całkowicie sprawny, cały czas używany. Odbiera na wszystkich zakresach, potencjometry nie trzeszczą (ten od głośności był wymieniony), jakością dźwięku bije na głowę współczesne sprzęty dostępne w umiarkowanej cenie (prawdziwe HiFi to teraz kosztuje).

Podświetlenie skali
Przepalające się żarówki (co mnie zawsze denerwowało, bo do wymiany trzeba rozkręcać sprzęt) zastąpiłem diodami LED pochodzącymi z uszkodzonych chińskich żarówek typu „kolba kukurydzy”. Niebieskie do podświetlenia skali pochodzą z żarówki „zimnej” (prawdę powiedziawszy to miałem nadzieję, że będą bardziej białe), a żółte do podświetlenia wskaźników – z „ciepłej”. Wyglądałoby bardziej „z epoki” gdybym wszędzie użył diod „ciepłych”, ale zrobiłem jak zrobiłem i nie chce mi się zmieniać. Może przy okazji, jak coś innego „padnie”.

Przestrojenie
   
Przez wiele lat odbiornik pracował z zewnętrznym, nieprzestrajanym konwerterem FM, jednak ze względu na fakt, że obejmowany był niewielki wycinek zakresu, zdecydowałem się w końcu na przestrojenie. Postanowiłem wykorzystać „gotowca” – głowicę FM kupioną kilka lat temu, która do tej pory leżała w szpargałach (teraz już pewnie byłaby nie do kupienia). Prawdopodobnie lepsze rezultaty mógłbym osiągnąć przestrajając oryginalną głowicę, ale to wymaga odpowiedniego sprzętu i dużej staranności jeśli ma być wykonane dobrze, a ja na grzebanie się w elektronice nie mam czasu. Zrobiłem więc „na szybko” – działa.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości