OGŁOSZENIE: witamy ponownie na forum www.elektrodynka.pl - Każdy na tym forum może pisać, także goście (bez logowania), jeśli jednak chcesz korzystać z dodatkowych opcji oraz przywilejów, załóż u nas konto.

Witaj! Logowanie Logowanie Rejestracja

Poważna krajowa awaria TVP, jej skutki i przyczyny?

Ocena wątku:
  • 31 głosów - średnia: 2.45
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
#11
   ATAK WIRUSA

ŁIJO ŁIJO HAHAHAHAHAHA   Icon_lol  Icon_lol  Icon_lol  Icon_lol  Icon_lol  Icon_lol  Icon_lol

.jpg   ijo.jpg (Rozmiar: 72.84 KB / Pobrań: 133)
Odpowiedz
#12
Tak wirus ,zewnętrzna firma winna może za niedługo powiedzą że światłowody myszki agresorki pogryzły ,ściema stulecia. Ten ktoś kto przeprowadził jakiś atak dobrze musiał znać słabe punkty sieci telewizyjnej i by nie okazało się że winny jest emitel ale nie wiadomo kto, nie sądzę by emitel był na tyle głupi żeby osobiście robić sabotaż, to pewne że zrobił to ktoś inny, kto dobrze był poinformowany gdzie ma zaatakować by padła konkretna sieć o konkretnej porze, nic dziwnego w kraju w którym prezydent Komoruski 2 dni po śmierci Kaczyńskiego 12 kwietnia podpisuje zgodę na wyprzedanie polskiej sieci nadajników.

http://tomciob.salon24.pl/740752,emitel-...orowskiego

w tym kraju od dawna wszystko przygotowywano tak by się zabezpieczyć przed ewentualną realną depostkomunizacją
Odpowiedz
#13
A JEDNAK! Minął tydzień, i niestety nikt dalej nie zna przyczyn usterek.  Aaa Ale dziwnym trafem prezes emitela kieruje teraz uwagę na hakerów, oczywiście potwierdzić tego oficjalnie nie może ale sam fakt że mówi się o hakerach już może być jakimś tropem.


Awaria MUX-a TVP. Prezes EmiTela: Nie mamy podstaw, by twierdzić, że doszło do ataku hakerów


W niedzielę Telewizja Polska podała, że od soboty widzowie informują o zakłóceniach w dostępie do sygnału naziemnego kanałów TVP, które znajdują się na multipleksie trzecim. Prezes Jacek Kurski w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl potwierdził, że poinformował o sprawie Rządowe Centrum Bezpieczeństwa oraz Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Natomiast spółka Emitel ze swojej strony zapewniła, że współpracuje z Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Urzędem Komunikacji Elektronicznej przy ustalaniu przyczyn zakłóceń w emisji sygnału TVP. Początkowo TVP informowała, że utrudnienia miały dotyczyć 13 województw i obejmować m.in. województwo pomorskie, warmińsko-mazurskie, wielkopolskie, lubuskie, dolnośląskie, opolskie, śląskie, świętokrzyskie, małopolskie, podkarpackie i lubelskie. Jednak EmiTel nie potwierdza tych danych. - Według naszych wyliczeń obszar objęty awarią mógł dotyczyć około 10-12 proc. populacji kraju - mówi Wirtualnemedia.pl prezes EmiTela Przemysław Kurczewski. - Przy czym należy wziąć pod uwagę, że część z nich korzysta z telewizji kablowej albo satelitarnej - dodaje Kurczewski. Operator opublikował mapę z zasięgiem potencjalnych zakłóceń oszacowaną przez dział radiodyfuzji EmiTel. Jak zaznaczył w rozmowie z Wirtualnemedia.pl prezes EmiTela Przemysław Kurczewski, awaria była nietypowa, ale nie ma obecnie podstaw ani do tego, by potwierdzić, że doszło do ataku hakerów, ani by to wykluczyć. - Jesteśmy na etapie analizy zdarzenia. Nietypowy był fakt, że awaria dotyczyła tylko jednego multipleksu, z którego nadawane są jedynie programy TVP. Dlaczego sprzęt na jednym multipleksie zawiódł, podczas gdy na innych działał prawidłowo? To jest przedmiotem naszych analiz - zapewnia Kurczewski. - Przekazaliśmy już wszystkie informacje do UKE, na bieżąco współpracujemy z ABW. Dobrowolnie zgodziliśmy się też na audyt urzędu - zaznacza Przemysław Kurczewski. Jak dodaje aby uniknąć podobnych zdarzeń w przyszłości, kluczowe będą wnioski z analiz, które nie zostały jeszcze ukończone.
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/awa...ku-hakerow
Odpowiedz
#14
pisaliscie o jammerach na kilometry,a co z jammerami na TYŚIĄCE kilometrów!!!
Odpowiedz
#15
(12-27-2016, 10:10 AM)Sfgpkpk napisał(a): a co z jammerami na TYŚIĄCE kilometrów!!!

Na tysiące kilometrów, to możliwe jest jedynie zakłócanie na falach krótkich, bo te mają zasięg globalny (fale odbijają się od atmosfery) Więc bardzo łatwo zakłócić stacje radiowe i to globalnie przy odpowiedniej mocy nadajnika, ale raczej nie mobilnie, ponieważ nadajnik taki musi mieć swoją wielkość i odpowiednie napięcie - więc tylko stacjonarnie.
Tak robiono w przypadku stacji Wolna Europa 

http://wyborcza.pl/alehistoria/7,121681,...toria.html


Cytat:Audycje RWE/RS były intensywnie zagłuszane przez służby bezpieczeństwa państw komunistycznych. Jak podaje w swoich wspomnieniach Jan Nowak-Jeziorański, koszty zagłuszania były mniej więcej trzy razy wyższe od kosztów nadawania audycji. źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Radio_Wolna_Europa


Zagłuszanie na paśmie UHF - raczej również odpada, taką cyfrową stację zagłuszającą w obecnych czasach nie da rady wykonać mobilnie, co prawda można wprowadzić lokalne zakłócenia ale nie na taką skalę jak to miało miejsce w przypadku TVP, ponieważ obecnie mamy ogromną sieć nadajników i masztów o wysokości nawet do 350 metrów - co przekłada się na ogromne zasięgi które nie sposób zakłócić amatorsko na cały obszar a jedynie co najwyżej do konkretnego osiedla rejonu - i tyle.

Różnica polega też na tym że obecnie mamy sygnał cyfrowy, a więc dziś zakłócenie to po prostu czarny ekran w TV

Bo była też sytuacja z czasów komuny gdy była to telewizja analogowa, wówczas to Solidarność zakłócała TVP w taki oto sposób:

https://www.youtube.com/watch?v=Lztemas2fFI

poprzez nakładanie napisów na ekran TV, więcej tutaj: http://lublin.wyborcza.pl/lublin/1,48724...rects=true

ale to było łatwiejsze z analogiem, hehe pamiętam jeszcze te czasy analogowej TV naziemnej podczas zjawiska tropo gdzie można było oglądać 2 kanały na raz  Big Grin Ale to był analog.  Icon_rolleyes


Natomiast sprawa całkiem inaczej wygląda gdy mamy obecną technologię, czyli cyfrową, bo okazuje się że to całkiem inne wyzwanie, między innymi technologia SFN czyli nadawanie kilku a nawet kilkunastu nadajników na tym samym kanale - w czasach analogu w TV byłaby sieczka obecnie ten system działa, chociaż są przeciwnicy tej technologii ponieważ nadal nakładanie się wielu sygnałów na jednym kanale powoduje dezorientację odbiorników - no ale ktoś to wymyślił, NIE JA  Zaskoczony

Dodatkowo okazuje się że nadajniki w systemie SFN (jednoczęstotliwościowa sieć nadajników) naziemne by dobrze współpracowały, potrzebują synchronizacji czasowej co do setnej sekundy, niestety my amatorzy nie wiemy z jakiej technologi korzysta emitel czy synchronizacji czasu z GPS (satelity) czy czasu i innych danych pobieranych z internetu.


A jeśli tak to sygnał satelitarny z łatwością jest zakłócić lub coś spieprzyć, jak w maju tego roku:

http://satkurier.pl/news/128845/nc-awari...n-akt.html


Cytat:„na razie nie wiadomo kto zakłóca - na 100% nie u nas"
Aktualizacja:
„awaria wynikła z błędu operatora stacji naziemnej uplink"


co gorsza można nawet wejść komuś na transponder i nadawać coś innego, jak miało to miejsce w 2012 roku:

http://satkurier.pl/news/72017/iran-oska...zanie.htmlCytat:„sygnał satelitarny stacji Al Jazeera był zakłócany z dwóch miejsc na terytorium Iranu. Pierwsze źródło (uplink) mieściło się pod Teheranem, natomiast drugie w pobliżu północno-zachodniego miasta Maragheh."A co z internetem? Sami wiecie co z internetem, tu wszystko jest możliwe!  Big GrinEmitel ostatnio informował że utworzył centralę w Warszawie nadzorującą cała sieć nadajników Polsce, no więc jeśli nadzorują ją poprzez internety to ja nie mam nic więcej do dodania.     Lenny Face
Odpowiedz
#16
(12-27-2016, 01:24 PM)Paczaj napisał(a): Emitel ostatnio informował że utworzył centralę w Warszawie nadzorującą cała sieć nadajników Polsce, no więc jeśli nadzorują ją poprzez internety to ja nie mam nic więcej do dodania.    

To się nazywa Centrum Zarządzania i Nadzoru Sieci, w celach oszczędnościowych (zaraz po wyprzedaniu sieci) powywalali ludzi z konkretnych regionów typu Katowice, Kraków:


Cytat:"Krakowski TP Emitel planuje zwolnić 135 ludzi"
Restrukturyzacja i zwolnienia: http://www.skarbowcy.pl/blaster/print.ph...e_id=13660

a wszystkimi urządzeniami (transmitery, multipleksery) sterują teraz z Warszawy, tylko wtajemniczony wie na jakiej zasadzie jest prowadzona łączność z konkretnymi nadajnikami, kiedyś wszystko było proste, była radiolinia od masztu do masztu i szło połączenie na całą Polskę poprzez prywatną sieć a w danych regionach przy masztach byli pracownicy tego pilnujący, dziś nikt nie wie czy nie robią tego zwyczajnie po łepkach, przez internet choćby sieć VPN - do której też nie problem się dostać i namieszać.
Odpowiedz
#17
Awarie w PAP i TVP to jeszcze nic. Fajnie też wyglądała ta rzekoma awaria Flightradar  Lenny Face rzekomo że wprowadzono stan wojenny  Oczy2 i samoloty zawracają, a tymczasem okazuje się że to był tylko błąd na mapach https://www.flightradar24.com

   


.jpg   2.jpg (Rozmiar: 13.2 KB / Pobrań: 83)

Ale zdumiałem się jak zobaczyłem co ostatnio odstawił ten serwis, otóż przelot świętego Mikołaja Zaskoczony  ...  i powiedzcie no ludzie komu tu wierzyć jeśli tak poważny serwis robi sobie jaja na swoich mapach i tak naprawdę może samemu ingerować w treść?  Lenny Face

http://www.nowiny24.pl/wiadomosci/podkar...,id,t.html


.jpg   3.jpg (Rozmiar: 79.33 KB / Pobrań: 90)
Odpowiedz
#18
RAPORT SPECJALNY:
Awaria MUX TVP! - Zaplanowany lecz nieudany pucz? czy zwykła usterka i wielki zbieg okoliczności?

17 grudnia 2016 roku był dzień wyjątkowy w historii Polski, kraj od tej pory już nie będzie taki sam, zresztą nie ma już normalności od 10 kwietnia 2010 (katastrofa prezydenckiego TU-154).
Polacy podzielili się na 2 skrajne grupy.
Wydarzenie które miało miejsce w grudniu 2016 roku tylko przyczyniło się do jeszcze większych podejrzeń i udowodniło że wszystko jest w tym kraju możliwe.

Czytaj:
http://flesztech.blogspot.com/2017/01/ra...skowa.html
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości