OGŁOSZENIE: witamy ponownie na forum www.elektrodynka.pl - Każdy na tym forum może pisać, także goście (bez logowania), jeśli jednak chcesz korzystać z dodatkowych opcji oraz przywilejów, załóż u nas konto.

Witaj! Logowanie Logowanie Rejestracja

Regeneracja baterii w komórkach, tabletach ... i nie tylko

Ocena wątku:
  • 33 głosów - średnia: 2.27
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
#1
Wcale nie trzeba kupować fabrycznych akumulatorów za pierdyliard złotych, wystarczy że znajdziemy podobne ogniwo o podobnych rozmiarach, a czasem nawet lepszych parametrach (większa pojemność mAh)

Podmiana ogniwa i przylutowanie go do fabrycznej elektroniki (kontrolera ogniwa) to wcale nie taka trudna sprawa.

   

W kolejnym filmiku prezentuję sposób na tanie lub nawet darmowe wymiany ogniw w bateriach ze starych komórek, można w ten sposób wymieniać też akumulatory w różnych przenośnych urządzeniach, jak MP'trójki, smartfony czy nawet tablety ( np. lark ultimate Big Grin ) albo wideorejestratory.

Jeśli macie w zasięgu kilka starych komórek lub różnych urządzeń bądź akumulatorów, to zawsze możecie całkiem za darmo przeprowadzić wymianę akumulatora, na jakiś inny nietypowy, na przykład większy pojemnościowo.

O co dokładnie chodzi? Chodzi o podmianę elektroniki akumulatora, tak zwanego kontrolera/sterownika.

Wystarczy przelutować oryginalny kontroler z danego urządzenia, do nowego akumulatora i mamy gotowy nowy akumulator, który jest rozpoznawany w urządzeniu jak oryginalny i jest ładowany przez standardową ładowarkę. Nic się nie dzieje złego z elektroniką, nie kasuje się ani się nie psuje, jak ma to miejsce w elektronice akumulatora z laptopa, dlatego spokojnie możemy takie operacje przeprowadzać, i to z powodzeniem.  Big Grin


Ja już kilka razy tak robiłem ze starymi telefonami i jak najbardziej wszystko dobrze działa.  92


Proszę was nie oceniajcie mojej pracy (w filmiku) negatywnie, robię to na szybko i tylko w celach pokazowych, byście skumali o co dokładnie chodzi, nie robię tego ze starannością, dlatego wygląda to tak jak wygląda, ale jeśli chcecie zrobić to starannie, tak by nikt się nawet nie poznał że dokonana została wymiana ogniwa, to róbcie to starannie. 


Uważajcie też by przy lutowaniu kabli do ogniwa uważać z temperaturami i użyć kalafonii bo lut z aluminium jest strasznie ciężki do wykonania.

Tutaj porada jak lutować aluminium:
https://www.youtube.com/watch?v=-fK4vb_RVCI


Po zlutowaniu, sprawdźcie voltomierzem czy na stykach wyjściowych elektroniki pojawiło się napięcie, jeśli nie, to znaczy że coś jest nie tak  Mysli  lub ogniwo jest znacząco rozładowane. - Tym się nie martwcie, naładuje się w ładowarce.  Wink


Po włożeniu baterii do komórki, podłączmy ładowarkę i sprawdźmy czy telefon się ładuje, a po jakimś czasie odłączmy ładowanie i sprawdźmy czy akumulator podtrzymuje zasilanie komórki, jeśli tak, to wszystko prawidłowo wykonaliśmy. Big Grin


Polecam. FILMIK:Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości