OGŁOSZENIE: witamy ponownie na forum www.elektrodynka.pl - Każdy na tym forum może pisać, także goście (bez logowania), jeśli jednak chcesz korzystać z dodatkowych opcji oraz przywilejów, załóż u nas konto.

Witaj! Logowanie Logowanie Rejestracja

Moje narzędzia do majsterkowania w elektronice (tylko podstawowe)

Ocena wątku:
  • 21 głosów - średnia: 2.57
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak już chyba wiecie na moim kanale zajmuje się nie tylko informatyką, ale także elektroniką. W tym filmiku chciałbym wam zaprezentować mój warsztat, a raczej niezbędne narzędzia, które powinien mieć każdy kto zajmuje się elektroniką od podstaw. Nie musi to być wcale drogi sprzęt, wystarczą podstawowe narzędzia i trochę pomysłowości.  Big Grin 

Oto moje podstawowe narzędzia (filmik na dole tego postu), nie zobaczycie tutaj wszystkiego, bo musiałbym wysypać całą górę narzędzi dodatkowych typu, klucze nasadowe, młotki, wiertarkę, wyrzynarkę i tak dalej. A przecież nam wystarczą jedynie podstawowe narzędzia do majsterkowania i takie też pokażę na filmiku.   Big Grin

To co zobaczycie, to takie narzędzia jak, lutownica, miernik, tak zwana trzecia ręka z lupą, klucz francuz, wkrętarka, kombinerki, szczypce, śrubokręt krzyżakowy długi, próbnik do prądu z wkrętakiem płaskim, pęseta, wkrętak z kilkudziesięcioma precyzyjnymi wymiennymi końcówkami, scyzoryk wielofunkcyjny, scyzoryk z kombinerkami i wkrętami z wymiennymi końcówkami, oraz giętkim przedłużaczem, a także niewielka walizka z ponad 100 najróżniejszymi końcówkami wkrętaków, pasującymi zarówno do wkrętarki elektrycznej, jak i wkrętaka ręcznego. Ten ostatni zestaw naprawdę przydaje się w życiu codziennym, dzięki niemu możemy odkręcić najróżniejsze sprzęty, ponieważ mamy tu prawie wszystkie rozmiary i rodzaje wkrętów. Dodatkowo ten precyzyjny wkrętak, doskonale sprawuje się jako wkrętak do najróżniejszych malutkich urządzeń typu, empetrójki, telefony, czy smartfony.

Jak macie jakieś pytania to pytajcie.  Oczy2

FILMIK:

Odpowiedz
fajny pokaźny komplet tylko co tam robi zszywacz tapicerski? zszywasz po naprawach obudowy komputerów?  Big Grin Mam pytanie o ten wkrętak elektryczny widziałem podobny u siebie w supermarkecie polecasz go? da radę odkręcić jakieś zapieczone śruby?
Odpowiedz
(01-15-2017, 10:42 PM)Gość napisał(a): jakieś zapieczone śruby?

Na zapieczone śruby to ja mam tylko jedno rozwiązanie, WIERTARKĘ  Lenny Face Poważnie! do wiertarki z płynną regulacją obrotów przykręcam zamiast wiertła, zwykłą końcówkę z wkrętakiem i robię demolkę ... i albo się odkręci albo będzie kupa dymu, 100% skuteczność pozbycia się natrętnych śrub  Big Grin  oczywiście najniższe obroty wiertarki i pulsujemy włącznikiem wiertarki żeby śruba puściła a potem już gładko idzie, jak nie puszcza to dopiero rozwiercamy na chama  Rambo

A wkrętak elektryczny, tak ma trochę mocy choć to najtańszy model, jednak potrafi odkręcić mocno przykręcone fabrycznie śruby, ma wkrętareczka trochę zrywu  Zaskoczony
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości