OGŁOSZENIE: witamy ponownie na forum www.elektrodynka.pl - Każdy na tym forum może pisać, także goście (bez logowania), jeśli jednak chcesz korzystać z dodatkowych opcji oraz przywilejów, załóż u nas konto.

Witaj! Logowanie Logowanie Rejestracja

Windows 10 jest bardziej dziurawy od Windows 7

Ocena wątku:
  • 23 głosów - średnia: 2.48
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
#1
Cytat:Windows 10 choć zdecydowanie młodszy od Windows 7 był znacznie częściej łatany.

Firma RiskBased Security opublikowała raport na temat luk załatanych w oprogramowaniu Microsoftu w 2016 roku. Niestety ich liczba nie maleje.

Według RiskBased Security Microsoft załatał w 2016 roku 729 luk, czyli więcej niż w roku 2015 (703 luki). O ile rok do roku nie wygląda to źle, o tyle w odniesieniu do roku 2014 (383) możemy powiedzieć, że doszło do prawdziwego wysypu dziur w oprogramowaniu amerykańskiej firmy.

Obecnie biorąc pod uwagę sumaryczny wynik z lat 2012 - 2016 najgorzej prezentuje się Internet Explorer, w przypadku którego doszło do załatania w tym okresie 1261 luk.

Co najciekawsze jednak, znacznie młodszy od Windows 7 system Windows 10 doczekał się już zauważalnie więcej łat (705 vs. 647).

Windows 10 jest mniej bezpieczny? Nie można tak na to patrzeć. Większość luk Windows 10 wykryto dzięki prywatnym zgłoszeniom, co pozwoliło na ich załatanie przed pojawieniem się odpowiedniego explota. Ponadto wraz z aktualizacją Windows 10 Anniversary Update pojawiły się rozwiązania, które pozwoliły na zabezpieczenie systemu przed atakami wykorzystującymi niezałatane luki.

Na koniec warto zauważyć, że wspomniane wyniki zdają się na pierwszy rzut oka stać w sprzeczności z kampanią Microsoftu informującą, że Windows 7 ma starą architekturę bezpieczeństwa i wszyscy użytkownicy o nie dbający powinni zdecydować się na aktualizację do Windows 10.


źródło: http://www.pcworld.pl/news/Windows.10.je...07329.html


I fajny komentarz pod artykułem  Lenny Face

Jest takie prawo Murphy'ego: stare oprogramowanie zawiera stare błędy, nowe oprogramowanie zawiera stare i nowe błędy :-)

Big Grin
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości