OGŁOSZENIE: witamy ponownie na forum www.elektrodynka.pl - Każdy na tym forum może pisać, także goście (bez logowania), jeśli jednak chcesz korzystać z dodatkowych opcji oraz przywilejów, załóż u nas konto.

Witaj! Logowanie Logowanie Rejestracja

Maszty telefonii komórkowej powodują smog?

Ocena wątku:
  • 28 głosów - średnia: 2.07
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
#1
Cytat:O przeprowadzenie badań w tym kierunku poprosili urzędnicy krakowskiego magistratu. Badania nadzoruje prof. Janusz Mikuła, już na wstępie zaznaczając, że nie ma póki co żadnych naukowych informacji na ten temat. Korelacja smogu i elektrosmogu (promieniowanie np. ze stacji telefonii komórkowej) to póki co tylko hipoteza, którą Politechnika Krakowska obali lub potwierdzi już za miesiąc.

Wszystko zależy od tego, czy cząsteczki pyłu elektryzują się pod wpływem promieniowania elektromagnetycznego. I nie chodzi tu tylko o pył PM10, ale także znacznie mniejsze cząstki pyłu, których zawartości w powietrzu nie mierzy się. A one też mają wpływ na nasze zdrowie, w dodatku są tak małe, że mogą dostać się do organizmu przez skórę - tłumaczy na łamach Dziennika Polskiego prof. Mikuła.

źródło: http://www.telepolis.pl/wiadomosci/maszt...38312.htmlA zawsze się zastanawiałem czemu taka mgła i smog się zbiera u mnie w mieście zwłaszcza w okolicach dużych i wysokich masztów GSM  Lenny Face Już miałem podejrzenia że właściciele tych masztów palą śmieciami w piecu, który napędza parowy generator prądu do ich zasilania.  Big Grin
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości