OGŁOSZENIE: witamy ponownie na forum www.elektrodynka.pl - Każdy na tym forum może pisać, także goście (bez logowania), jeśli jednak chcesz korzystać z dodatkowych opcji oraz przywilejów, załóż u nas konto.

Witaj! Logowanie Logowanie Rejestracja

Darmowy prąd do naszego smartfona lub tabletu, lub czegokolwiek innego!

Ocena wątku:
  • 22 głosów - średnia: 1.95
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Darmowy prąd z nieba do smartfona i tabletu lark i nie tylko, czyli w końcu na wiele życzeń widzów testuję bardzo dokładnie panel solarny, jego wydajność prądową przy zmiennej pogodzie oraz to co może taki panel zasilić.

Darmowa energia na trudne czasy, mój filmik, w którym prezentuję bardzo przydatne rozwiązanie, w przypadku klęsk żywiołowych, zagubień w górach, czy wichurach, które zrywają linie energetyczne, albo jak będzie apokalipsa!   Zaskoczony PROSZE.JPG  

Czy naprawdę społeczeństwo musi wspierać korporacje, czy musimy płacić za prąd? A co jeśli prąd to zjawisko naturalne, że można go wyprodukować/zdobyć samemu? A skoro możemy go mieć całkowicie za darmo dzięki panelom fotowoltanicznym, albo różnym generatorom prądu, na wiatr, na wodę płynącą w rzece, czy z prądnicy w rowerze. Trzeba trochę pogłówkować i prąd mamy zupełnie za darmo, taki jaki dała nam natura.  Big Grin

Jak widzicie, ten niewielki, lekki i cienki panel SOLARny z filmiku świetnie nadaje się jako awaryjny powerbank, który możemy zabraćw plecaku, wraz z przetwornicą, którą prezentowałem w jednym z poprzednich odcinków może być naszym prawdziwym kołem zapasowym w każdym miejscu na ziemi, gdzie nie ma prądu, zwłasza teraz gdy pojawiają się jakieś nawałnice i są pozrywane linie energetyczne, albo zagubimy się gdzieś w górach a zabraknie nam prądu w komórce by wezwać pomoc, to będzie to nasze jedyne koło ratunkowe.  Aaa

Swoją drogą, jeśli taki niewielki panel jest tak wydajny, to co mówić o większych panelach i dużych instalacjach fotowoltanicznych, np. w naszych przydowomych ogródkach albo na dachach domów jednorodzinnych?   Mysli

Czas na darmowy prąd, wystarczy niewielka inwestycja, zobaczcie sami! ?

Jeśli ktoś chce zasilić tablet lark, musi zaopatrzyć się w 2 takie panele, oto schemat połączeń w celu zwiększenia natężenia prądu:

A ten panel/panele możemy podłączyć do przetwornicy STEP-DOWN, którą już wam prezentowałem:

http://elektrodynka.tk/thread-618.html

Parametry tego panelu solarnego: 6 volt, 0,8 ampera, 5 wat, wymiary: 147x255x2

A jeśli ktoś chce zbudować elektrownię z prawdziwego zdarzenia, która bęsdzie potrafiła zasilić gospodarstwo domowe, to polecam szeroki wybór: 
http://nowyelektronik.pl/index.php?id_ca...r=category
Odpowiedz
http://allegro.pl/ladowarka-solarna-usb-...76716.html co sądzisz o tym? Warte swojej ceny? Niestety nie mam lutownicy ani urządzenia który zmienia natężenie prądu
Odpowiedz
(08-13-2017, 01:34 AM)Gość napisał(a): http://allegro.pl/ladowarka-solarna-usb-...76716.html co sądzisz o tym?

Co sądzę? jest to panel trochę mniejszy od zaprezentowanego przeze mne, ma 3,5 wata czyli po przeliczeniu około 583 miliamper to już że tak powiem na styk jeśli to ma być dla smartfona, aaa i nie rozumiem tego wyjścia USB Mysli  z takich paneli, skoro mają one napięcie 6 volt, te 6 volt jest umowne, bo może być tam nawet napięcie 6,7 volta a przy max wystawieniu na słońce nawet troszkę więcej, to nie dość że może zabić już smartfona to na pewno nie spokojnie go ładować, np. ja zaryzykowałem i podłączyłęm 6,5 volta do mojego smartfona i niestety elektronika w ogóle nie uruchomiła ładowania, pewnie zabezpieczenie odłączyło zbyt wysokie napięcie  Aaa

Dlatego do każdego panela na pewno przydatna będzie jeszcze przetwornica, czy kontroler ładowania/zasilania, czy jak to jeszcze nazywają  Tongue 

Ja mówię po prostu przetwornica STEP-DOWN, która wyreguluje idealnie napięcie wyższe na niższe, które często się zmienia z takiego panela i może się wahać od 6 volt do 6,5 volt a nawet 7 volt które musimy wyregulować do równiutkiego 5 volt czyli tyle ile powinno dostawać każde urządzenie na USB.

Na przykład taka mała przetwornica też jest dobra, przetwarza od 6 do 20 volt na wejściu do równych 5 volt na wyjściu:
http://nowyelektronik.pl/index.php?id_pr...er=product

No chyba że ten panel z allegro ma już wbudowaną przetwornicę, bo piszą w opisie że ma wyjście 5 volt, to nie wiem czy ma czy nie ma? Mysli

Big Grin
Odpowiedz
Potestowałem trochę ten panel solarny przez parę dni i co mogę dziś powiedzieć?  Mysli 
Nawet przy pogodzie takiej jak teraz czyli około 20 stopni (upały zniknęły) panel nadal wydaje z siebie równe 0,8 ampera  Big Grin
Jedyny warunek to pełne słońce, bez żadnych chmurek, jeśli chmurki przychodzą wydajność panelu spada do około 0,2 ampera a to już za mało żeby ładować smartfon  Icon_rolleyes Wtedy przydałby się ze 2 takie panele lub jakiś większy bardziej wydajny amperowo  Mysli

Zobaczcie przy takiej temperaturze nadal działa na pełnych obrotach: 

.jpg   pogoda.jpg (Rozmiar: 58.67 KB / Pobrań: 66)

Zobaczymy jak to będzie w zimie  Zaskoczony oczywiście powiem wam o tym tutaj w grudniu lub styczniu przyszłego roku  Wink

Co jeszcze mogę powiedzieć? Podczepiłem ten panel przez przetwornicę, bezpośrednio w styki akumulatora smartfona, ustawiając napięcie około 4 volt i co się okazuje, smartfon normalnie bez akumulatora się uruchamia i funkcjonuje  Aaa

Naprawdę super panel   Rambo
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości